O nás

Členovia tímu Padaj napevno sú hobby jazdci z Beluše a okolia. Naše výjazdy často končia posedením pri zlatom moku, ktorý členovia považujú za energetický nápoj.

Názov tímu pochádza zo situácie, kedy padnete na bicykli a zabudli ste si odopnúť nohy z nášlapných pedálov.

Niektorí z nás začínali na oceľových Ukrajinách našich babiek, dedkov a rodičov. Tieto bicykle neboli primárne určené  na jazdu v teréne a preto bola ich spotreba priveľká. Náhradné súčiastky sa ale zháňali veľmi ľahko, a tak často vstali z mŕtvych (majster v oživovaní Ukrajiny je Borec, ktorému sa podarilo zlomiť a následne 3x zvariť kompletne hnilý rám). Najčastejšie sa trhali špice, lámali vidlice, kolesá a kľuky a na kameňoch ničili plášte. Prvá vec, ktorá sa podarila na novom objave utrhnúť boli blatníky. Obľúbenou činnosťou bolo osádzanie týchto strojov svetlami. Boli ale ťažké doby drahých batérií, a tak sme používali dynamá. Nebolo nič nezvyčajné, keď sa na bicykloch objavovali 3 dynamá a 6 svetiel. Hluk pri rozsvietení sa vyrovnával slávnym Fichtlom.

Neskôr sme si uvedomili, že tadeto cesta nevedie, a tiež sme dostali horské bicykle. Tieto nám slúžili dlhé roky, ale inšpirovali sme sa seriálom Modrý Pacifik a dávali sme im zabrať. Nakoniec sme si kúpili za ťažko ušetrené peniaze naozajstné MTB a kariéra tímu Padaj napevno sa mohla začať.

Ďalšou menej slávnou kategóriou, za ktorú sa síce hanbíme, ale patrí k nášmu životu, bolo zrážanie ľudí. V tomto je asi neporaziteľný Georgo. Hneď ako mu jeho otec odmontoval pomocné kolieska zrazil pani susedu. Neskôr sa mu podarilo skoliť aj pána tatu, pričom mu zničil koleso a ušiel domov. Zárez má aj u svojho brata, inokedy zase zložil brata svojej kamarátky s ktorou chodil do škôlky, či pani katechétku. Všetko sa však stalo neúmyselne. Prepáčte.

Vznik tímu sa nedá presne časovo ohraničiť, pretože si nepamätáme, kedy nám táto myšlienka napadla. Čo však vieme určite je to, že to bolo pri pive.

o_nas_evolucia_wh