EnDzuro

Svetom MTB dnes vládne fenomén enduro jazdenia. My sme chodili do okolia Mojtína na náš pojazd s názvom Dzuro. A pretože ideme s dobou, dali sme nášmu pojazdu názov EnDzuro.

Počasie bolo tento rok veľmi stabilné a my sme vedeli, že v nedeľu to tiež nebude bez dažďa. SHMÚ ale stabilne hlásilo dážď a tak sme stále mali malú nádej, že v nedeľu bude slnečno.  Rozhodnutie v sobotu večer znelo – ideme za každého počasia, prinajhoršom len po najbližšiu krčmu. Na Ovsiskách sa nakoniec stretli štyria tvrdí bajkeri pripravení čeliť kopcom a pohárom piva. Papko nás istil so sprievodným vozidlom Džad.

_DSC0399

Tarkanovi nebolo rady a prehováral nás len na Kanadu. Plán však znel jasne: Žutý kvietek, Zliechov, Mojtín, opekačka a Kanada. Výšľap na Mojtín sme zvládli a cez prekvapivo suché lúky sme prešli na Žutý kvet. Pre pobavenie partie si Georgo na konci kvietku hodil kobru na ľavé rameno. V Zliechove sme v miestnej krčme dali pivo s lokálnymi štamgastami a vrátili sa späť na Mojtín. Sily sa pomaly míňali, preto sme sa spojili s Papkom, zmenili plán a zohriali sa v penzióne.

_DSC0464

_DSC0461

Naplnili sme demižón pivom a pokračovali na chatu, kde nás už čakal Džad so šoférom. Teplé jesenné počasie, svietiace slnko a teplomer s číslom 16 nás lákali na osvieženie v bazéne. Kefe a Georgo sa nenechali dlho núkať..

_DSC0516

Rýchlo sme zistili, že dnes už plán nesplníme. Program sa zmenil na klobásy, pivo a relax s priateľmi..

_DSC0525

_DSC0543

Pekelný Tony nám niečo aj uflamboval a vôňa spálenej klobásy predznamenávala záver výbornej akcie.

_DSC0572